Přenosné plynové přímotopy konají svoji nezastupitelnou úlohu všude tam, kde není zavedena elektřina ani plyn anebo kde se nevyplatí pro příležitostnou potřebu instalovat jiné systémy vytápění. Jejich hlavní výhodou je jejich přenosnost, pohotovost a možnst vytápění kdekoli a kdykoli bez závislosti na rozvodech tepla.

Přenosné plynové přímotopy – teplo ihned kdykoli a kdekoli

Mobilní plynová topidlaPřenosné plynové přímotopy – plynové teplomety – Terasové sálačejsou mobilní topidla nezávislá na rozvodech vytápění, napájená z tlakových lahví topným plynem – zpravidla propan butanem. Svoje uplatnění najdou na místech, kde je potřeba příležitostně vytápět dobře větrané prostory – například na stavbách, ve velkoprostorových stanech, na terasách chat nebo na zastřešených zahrádkách restaurací. 

Speciální konstrukcí se vyznačují tzv. terasové sálače – plynové mobilní teplomety, které pomocí tepelného reflektoru sálavým teplem vyhřívají kruhovou oblast pod zářičem. Využívají se k vyhřívání teras a zahrádek restauračních zařízení, kde zajišťují tepelný komfort hostů a prodlužují období použitelnosti zahrádek a stanů do pozdních večerních hodin od jara do podzimu.

 

Přenosné plynové přímotopy – výhody a nevýhody mobilních topidel

 Mobilní plynová topidla

Výhody přenosných plynových přímotopů

 • Snadná přenositelnost – obvykle jsou ale těžší než elektrické přímotopy
 • Rychlé uvedení do provozu – stačí připojit tlakovou láhev s plynem a zapálit hořák
 • Nezávislost na inženýrských sítích – palivo je dodáváno v běžných tlakových lahvích
 • Snadná regulace ovládacími prvky přímo na topidle
 • Nížší náklady na vytápění – ve srovnání s elektrickými přímotopy

Plynové teplometyNevýhody plynových teplometů

 • Produkované spaliny – je potřeba zajistit odvětrávání
 • Větší hmotnost ve srovnání s elektrickými přímotopy
 • Vyšší pořizovací náklady – ve srovnání s elektrickými přímotopy
 • Nutnost pravidelné výměny zásobníků plynu po spotřebování náplně

 

Na co si dát pozor před zprovozněním přenosných plynových přímotopů

Mobilní plynová topidlaPřenosné plynové přímotopy (mobilní plynová topidla – plynové teplomety) jsou plynová zařízení vyžadující opatrnou manipulaci a pravidelnou kontrolu neporušenosti a těsnosti hadic, spojek, ventilů a ovládacích prvků. Zanedbání těchto povinností provozovatele plynových zařízení může mít v krajním případě na svědomí i požár, výbuch nebo otravu osob. 

Nebezpečí se zvyšuje i tím, že plynové teplomety jsou často využívány v objektech, kde dochází k velkému pohybu osob (cirkusy, stany dětských táborů, stavby, restaurace apod.) a není možné mít nad provozem přenosného plynového přímotopu stálý dohled. Neopatrný kontakt osob nebo předmětů s plynovým přímotopem může způsobit porušení zařízení a násedný nebezpečný únik plynu. Proto je potřeba přenosné plynové přímotopy před každým použitím i po jejich vypnutí zběžně zkontrolovat a v zákoných lhůtách je podrobovat odborné revizi.

 Nezapomeňte na revize plynových zařízení

Revize přenosných plynových přímotopů zajistímeJako každé plynové zařízení podléhají i přenosné plynové přímotopy povinnosti pravidelných kontrol a revizí. Na provozovatele přenosných plynových přímotopů připadá povinnost zajistit kontroly těsnosti a neporušenosti zařízení před a po každém použití a kromě toho v zákonných lhůtách revize plynových zařízení. Zajišťujeme zákonné revize plynových zařízení v celé České republice.

V případě, že přenosné plynové teplomety již nevyhovují kritériím bezpečného provozu, je provozovatel povinen zajistit jejich opravu anebo trvalé vyřazení z provozu. 


 

Dodáváme a instalujeme přenosné plynové přímotopy řady výrobců

Naši instalatéři provádějí instalace přenosných plynových přímotopů všech předních výrobců komponentů vytápění. S výběrem přenosných plynových přímotopů Vám rádi poradíme, doporučíme výrobce i prodejce, případně Vám dodáme plynové přímotopy z našich skladů. Montujeme i přenosné plynové přímotopy zakoupené zákazníky u jiných prodejců. Nabízíme prodej, dodávky a instalace přenosných plynových přímotopů zejména těchto značek :

 Výrobci přenosných plynových přímotopů

 


 

 Kontaktujte nás … 

 

TOPENÁŘSKÉ PRÁCE TELEFONICKY ONLINE

Potřebuji dohodnout

 • Prodej plynových přímotopů
 • Montáže plynových přímotopů
 • Servis plynových přímotopů

Vytápění - telefonní linka 840840600

Odeslat poptávku na topenářské práce

  

 

 

 Využijte poptávkový dotazník … obdržíte naši nabídku na přenosné plynové přímotopy a související instalatérské práce

 Nezávazná poptávka na přenosné plynové přímotopy 

 Poptávka zdarma na opravy rozvodů tepla

 

 


 

Proč přenosné plynové přímotopy právě od nás …

Instalatér Ekomplex

 1. Naši topenáři procházejí pečlivým výběrem z hlediska kvality práce, spolehlivosti, odborných zkušeností, zručnosti a rychlosti provádění topenářských prací.
 2. Zajišťujeme práci desítkám vybraných odborníků a pracovních týmů z oborů topení – vytápění objektů v celé České republice.
 3. Pravidelně si prověřujeme spokojenost našich zákazníků s prací a vystupováním našich instalatérů vytápění.
 4. S pracovníky s negativními ohlasy zákazníků urychleně ukončujeme spolupráci a ponecháváme si jen tým odborníků složený z pracovníků s pozitivními referencemi.
 5. Naši instalatéři topení procházejí pravidelně školeními z oblasti bezpečnosti práce, vystupování se zákazníky a dodržování předepsaných pracovních postupů.
 6. Trvalý pokles cen topenářských prací – neustále zefektivňujeme ekonomické procesy i vlastní instalace přenosných plynových přímotopů
 7. Moderní přístup a inovace – zajímáme se o nové technologie, materiály a technologie a zavádíme je do pracovních procesů
 8. Růst kvality a spolehlivosti – aktivně vyhodnocujeme kvalitativní parametry naší práce a trvale zavádíme cesty ke zvýšení kvality

 

Naši instalatéři instalují přenosné plynové přímotopy kdekoli v ČR

Naši topenáři provedou kvalitně, rychle a levně instalace přenosných plynových přímotopů kdekoli v České republice. Realizujeme instalace přenosných plynových přímotopů. Náš tým topenářů je schopen pružně reagovat na termíny instalatérských prací a jejich rozsah podle požadavků zákazníků a investorů.  

Vyberte si Vaše nejbližší instalatéry přenosných plynových přímotopů … 

Díky dobrému pokrytí Česka našimi topenáři Vám profesionálně, kvalitně, rychle a levně provedeme instalaci, opravy nebo rekonstrukci rozvodů vytápění bez ohledu na místo Vašeho bydliště / firmy. 


Požádejte ještě dnes o cenovou nabídku topenářských prací

 

 

 


 

print