Topenáři EKOMPLEX

Přímotopy | Přímotopné konvektory | Přímotopná tělesaKontaktujte nás

 1. Zeptejte se
 2. Spočítáme
 3. Odpovíme

Naši topenáři Česká republika

Praha
- Středočeský kraj
Brno
- Jihomoravský kraj
Ostrava
- Moravskoslezský kraj
Plzeň
- Plzeňský kraj
Karlovy Vary
- Karlovarský kraj
Olomouc
- Olomoucký kraj
Liberec
- Liberecký kraj
Ústí nad Labem
Ústecký kraj
České Budějovice
- Jihočeský kraj
Jihlava
- Kraj Vysočina
Hradec Králové
- Královéhradecký kraj
Pardubice
- Pardubický kraj
Zlín
- Zlínský kraj

 


Doporučujeme

Navštivte odkazy v sekci partnerské stránky.

Přímotopná tělesa - přímotopy - získala od počátku svého vývoje velkou oblibu mezi všemi kategoriemi zákazníků. Rychlá instalace a přenositelnost přímotopů vynahrazuje jejich nevýhody a určuje jejich využitelnost k příležitostnému vytápění místností a nepravidelně používaných objektů. 

Přímotopná tělesa - přímotopy - pohotové vytápění

PřímotopyPřímotopy jsou nezávislá otopná tělesa na principu konvektorů, která se nezapojují do sítě rozvodů tepla, ale pracují samostatně. Jejich výhodou je rychlá a levná instalace bez nutnosti rozsáhlých stavebních zásahů a pružnost ve využívání.

Mezi hlavní nevýhody patří dražší provoz, jsou-li využívány k dlouhodobému a nepřerušovanému vytápění objektů.

Naproti tomu mohou být výhodným řešením vytápění v objektech užívaných krátkodobě nebo příležitostně, jako například u rekreačních chat nebo ubytovacích zařízení.

Přímotopy a jejich rozdělení

Olejové radiátory - nezávislé elektrické přímotopyMezi přímotopy se řadí přístroje určené k lokálnímu vytápění místností mnoha různých provedení a pracující na různých principech. Mezi nejčastěji využívané přímotopy patří

 • Přímotopy s termostatem - přímotopná tělesa elektrická a plynová, jejichž spínání zajišťuje termostat - slouží k udržování konstantní teploty ve vytápěných místnostech
 • Přímotopy s akumulací - elektrické přímotopy s akumulační vložkou - akumulační elektrické přímotopy obvykle pracují tak, že k ohřevu vložky dochází v době s levnou elektrickou energií a po zbytek času předává nahřátá akumulační vložka teplo vzduchu vydechovaného do místnosti - výhodou je úspornější provoz, nevýhodou malá pružnost ohřevu místnosti a velká hmotnost přímotopných těles
 • Přímotopy s ventilátorem - elektrické nebo plynové přímotopy s nucenou cirkulací vzduchu - výhodou je velmi rychlý a krátký ohřev vzduchu v místnosti - výhodné například pro ohřev místnosti s toaletou nebo koupelny
 • Přímotopy sálavé - pracují na principu sálání tepla infrazářičem - infračerveného záření - viz infra vytápění . Na rozdíl od ostatních přímotopů neohřívají vzduchl ale tělesa a osoby v místnosti.Plynové přímotopy
 • Elektrické krby - jsou speciálm druhem přímotopných těles. Jedná se o elektrické přímotopy s ventilátorem, které jsou vyrobeny tak, aby co nejlépe imitovaly opticky i zvukově pravé krby s ohněm.
 • Přímotopy elektrické - přímotopná tělesa vytápěná elektrickým topným tělesem v kombinaci s ventilátorem. Výhodou je nízká pořizovací cena, nízká hmotnost a pohotovost použití, nevýhodou drahý provoz.
 • Přímotopy plynové - plynová zařízení určená k vytápění bez odvodu spalin do komína. Používají se buďto jako závěsné nebo statické s odvodem spalin přes zeď (přímotopy na zemní plyn - oblíbená Gamata) anebo jako přenosné s odvodem spalin do okolí (přímotopy na propan butan). Mají levnější provoz než elektrické přímotopy, nevýhodou je nutnost připojení na rozvody plynu nebo výměny propanbutanových lahví.
 • Přímotopy přenosné - mobilní přímotopná tělesa napájená elektrickým proudem nebo plynem určená k příležitostnému vytápění místností nebo například letních altánů.

 

Přímotopy - jaké jsou výhody a nevýhody

 

Výhody

 • Velmi rychlý ohřev místnosti - i vymrzlou místnost vytopí za několik minut
 • Rychlá instalace - u všech typů přímotopů
 • Snadná manipulace - díky nepřítomnosti vody v systému mají velmi nízkou hmotnost (kromě akumulačních přímotopů)
 • Nízké pořizovací náklady - i výkonné přímotopy lze pořídit za několik stokorun
 • Jednoduchá regulace - regulačním prvkem umístěným přímo na přímotopu

Přímotopy

Nevýhody

 • Vysoké náklady na provoz - zejména topení elektřinou patří mezi nejnákladnější způsoby vytápění
 • Značný odběr elektrického proudu - pro svůj provoz potřebují dostatečné jištění a kapacitní rozvody elektřiny v objektu, což zvyšuje paušální náklady na odběr elektřiny. V objektech se starými rozvody elektřiny zvyšují riziko požáru zásuvek, rozvodných krabic a elektrorozvaděčů.

 

 


 

Dodáváme a montujeme přímotopy řady výrobců

Naši instalatéři provádějí montáže přímotopů všech předních výrobců komponentů vytápění. S výběrem přímotopů Vám rádi poradíme, doporučíme výrobce i prodejce, případně Vám dodáme přímotopná tělesa z našich skladů. Montujeme i přímotopy zakoupené zákazníky u jiných prodejců. Nabízíme prodej, dodávky a montáže přímotopů zejména těchto značek :

 Výrobci přenosných konvektorů

 

 

 

 


 

 Kontaktujte nás ... 

 

TOPENÁŘSKÉ PRÁCE TELEFONICKY ONLINE

Potřebuji dohodnout

 • Prodej přímotopných těles
 • Montáže přímotopných těles
 • Servis přímotopných těles

přímotopná tělesa - telefonní linka 840840600

Odeslat poptávku na přímotopná tělesa

  

 

 

 Využijte poptávkový dotazník ... obdržíte naši nabídku na přímotopy a související instalatérské práce

 Nezávazná poptávka na přímotopy 

 Poptávka zdarma na opravy rozvodů tepla

 

 


 

Proč přímotopy právě od nás ...

Instalatér Ekomplex

 1. Naši topenáři procházejí pečlivým výběrem z hlediska kvality práce, spolehlivosti, odborných zkušeností, zručnosti a rychlosti provádění topenářských prací.
 2. Zajišťujeme práci desítkám vybraných odborníků a pracovních týmů z oborů topení - vytápění objektů v celé České republice.
 3. Pravidelně si prověřujeme spokojenost našich zákazníků s prací a vystupováním našich instalatérů vytápění.
 4. S pracovníky s negativními ohlasy zákazníků urychleně ukončujeme spolupráci a ponecháváme si jen tým odborníků složený z pracovníků s pozitivními referencemi.
 5. Naši instalatéři topení procházejí pravidelně školeními z oblasti bezpečnosti práce, vystupování se zákazníky a dodržování předepsaných pracovních postupů.
 6. Trvalý pokles cen topenářských prací - neustále zefektivňujeme ekonomické procesy i vlastní montáže přímotopů
 7. Moderní přístup a inovace - zajímáme se o nové technologie, materiály a technologie a zavádíme je do pracovních procesů
 8. Růst kvality a spolehlivosti - aktivně vyhodnocujeme kvalitativní parametry naší práce a trvale zavádíme cesty ke zvýšení kvality

 

Naši instalatéři instalují přímotopy kdekoli v ČR

Naši topenáři provedou kvalitně, rychle a levně montáže přímotopů kdekoli v České republice. Realizujeme instalace přímotopů a celých systémů vytápění v jednotlivých bytech i na velkých stavebních akcích velikosti supermarketů. Náš tým topenářů je schopen pružně reagovat na termíny instalatérských prací a jejich rozsah podle požadavků zákazníků a investorů.  

Vyberte si Vaše nejbližší instalatéry přímotopů ... 

Díky dobrému pokrytí Česka našimi topenáři Vám profesionálně, kvalitně, rychle a levně provedeme instalaci, opravy nebo rekonstrukci rozvodů vytápění bez ohledu na místo Vašeho bydliště / firmy. 


Požádejte ještě dnes o cenovou nabídku topenářských prací

 

 

 


 

print