Ne všude jsou dostupné inženýrské sítě a taktéž není efektivní budovat sítě nové všude tam, kde je potřeba trvale anebo dočasně vytápět. V odlehlých místech mino civilizaci anebo třeba v zimě na stavbách není obvykle hospodárné budovat a provozovat klasické způsoby vytápění vyžadující dopravu a instalaci topidel, otopného systému a paliva. V takových případech může být dobrým řešením topení naftou.

Topení naftou je výhodné na stavbách i mimo civilizaci

Topení naftou na stavbách zajistí mobilní kotle na naftuTopení naftou není příliš obvyklým způsobem vytápění objektů. Ve městech a v obcích s dobrou dostupností a vybudovanými inženýrskými sítěmi je téměř vždy efektivní využívat k vytápění topidla spalující běžná paliva. Jsou však případy, kdy se nevyplatí používat klasická topidla anebo jejich používání ani není možné z důvodu nedostupnosti paliva. Řešením mohou být právě kotle na naftu, které se obejdou bez elektřiny, plynu a zásob paliv a s výhodou používají k vytápění naftu, která je na místě často potřebná také k jiným účelům. 

Kdy se vyplatí využívat topidla na naftu

Mezi typické případy, kdy se vyplatí používat kotle na naftu anebo naftové přímotopy, patří zejména :

  Naftové přímotopy
 • Dočasné přístřešky, párty stany, venkovní letní zahrádky restaurací – z důvodu dočasnosti a příležitostného provozu se nevyplatí instalovat klasická topidla vyžadující inženýrské sítě, otopný systém anebo prostory pro uskladnění paliva
 • Probíhající stavby – na stavbách ve stadiu hrubých prací není ještě zaveden a zprovozněn plánovaný trvalý otopný systém, k práci dělníků je ale potřeba zajistit v zimním období alespoń minimální tepelný komfort
 • Obydlené objekty daleko od civilizace – z důvodu velké vzdálenosti objektů se nevyplatí budovat inženýrské sítě a doprava specializovaného paliva určeného pouze k vytápění by prodražila provoz – vyplatí se dopravit na místo najednou zásoby nafty, které se využijí jak k vytápění, tak k provozu vozidel, naftových elektrických agregátů a případně i stavebních strojů. 

Jaká lze použít topidla pro vytápění naftou

K vytápění naftou se používá výhradně přímotopných topidel, vybavených zásobníkem nafty, hořákem s topeništěm, většinou výdechovým ventilátorem a výměníkem tepla. Topidla spalující naftu dělíme na :

  Stacionární kotel na naftu
 • Stacionární kotle na naftu s vývodem spalin do komína – topidla na naftu s nepřímým spalováním určená k dlouhodobému vytápění objektu, která lze používat v uzavřeném málo větraném prostoru. Jsou často vybavena termostatem a poskytují vysoký komfort vytápění. Ve spojení s čerpadlem a vnější nádrží či cisternou mohou pracovat i dlouhodobě v plně automatickém provozu.
 • Stacionární kotle na naftu bez vývodu spalin do komína – topidla na naftu s přímým spalováním určená k dlouhodobému vytápění objektu, použitelná jen v otevřeném nebo velmi dobře větraném objektu. Obvykle nejsou uzpůsobena k plně automatizovanému provozu a naftu je potřeba průběžně dolévat do zásobníku, který je konstrukční součástí kotle. 
 • Mobilní topidla na naftu – přenosné nebo převozné naftové přímotopy s přímým spalováním, určené ke krátkodobému použití a častému převážení z místa na místo. Naftu je potřeba dolévat průběžně do nádrže s malou kapacitou, která je integrovanou součástí topidla. Důraz je kladen na co nejnižší hmotnost a mobilitu při dostatečném topném výkonu.

 


 

Dodáváme a montujeme topidla na naftu řady výrobců

Naši instalatéři provádějí montáže kotlů na naftu všech předních výrobců komponentů vytápění. S výběrem kotlů na naftu Vám rádi poradíme, doporučíme výrobce i prodejce, případně Vám dodáme naftové přímotopy z našich skladů. Montujeme i kotle na naftu zakoupené zákazníky u jiných prodejců. Jádro nabídky tvoří ucelená řada výrobků těchto předních světových výrobců naftových topidel : 

 

 Výrobci - naftová topidla - kotle na naftu

 


 

 Kontaktujte nás … 

 

TOPENÁŘSKÉ PRÁCE TELEFONICKY ONLINE

Potřebuji dohodnout

 • Prodej kotlů na kapalná paliva
 • Montáže kotlů na kapalná paliva
 • Servis kotlů na kapalná paliva

Vytápění - telefonní linka 840840600

Odeslat poptávku na topenářské práce

  

 

 

 Využijte poptávkový dotazník … obdržíte naši nabídku na naftová topidla a související topenářské práce

 Nezávazná poptávka na kotle na naftu 

 Poptávka zdarma na opravy rozvodů tepla

 

 


 

Proč kotle na naftu právě od nás …

Instalatér Ekomplex

 1. Naši topenáři procházejí pečlivým výběrem z hlediska kvality práce, spolehlivosti, odborných zkušeností, zručnosti a rychlosti provádění topenářských prací.
 2. Zajišťujeme práci desítkám vybraných odborníků a pracovních týmů z oborů topení – vytápění objektů v celé České republice.
 3. Pravidelně si prověřujeme spokojenost našich zákazníků s prací a vystupováním našich instalatérů vytápění.
 4. S pracovníky s negativními ohlasy zákazníků urychleně ukončujeme spolupráci a ponecháváme si jen tým odborníků složený z pracovníků s pozitivními referencemi.
 5. Naši instalatéři topení procházejí pravidelně školeními z oblasti bezpečnosti práce, vystupování se zákazníky a dodržování předepsaných pracovních postupů.
 6. Trvalý pokles cen topenářských prací – neustále zefektivňujeme ekonomické procesy i vlastní montáže naftových topidel
 7. Moderní přístup a inovace – zajímáme se o nové technologie, materiály a technologie a zavádíme je do pracovních procesů
 8. Růst kvality a spolehlivosti – aktivně vyhodnocujeme kvalitativní parametry naší práce a trvale zavádíme cesty ke zvýšení kvality

 

Naši instalatéři montují kotle na naftu kdekoli v ČR

Naši topenáři provedou kvalitně, rychle a levně montáže naftových topidel kdekoli v České republice. Realizujeme instalace naftových topidel a celých systémů vytápění v jednotlivých bytech i na velkých stavebních akcích velikosti supermarketů. Náš tým topenářů je schopen pružně reagovat na termíny instalatérských prací a jejich rozsah podle požadavků zákazníků a investorů.  

Vyberte si Vaše nejbližší instalatéry naftových topidel … 

Díky dobrému pokrytí Česka našimi topenáři Vám profesionálně, kvalitně, rychle a levně provedeme instalaci, opravy nebo rekonstrukci rozvodů vytápění bez ohledu na místo Vašeho bydliště / firmy. 


Požádejte ještě dnes o cenovou nabídku topenářských prací

 

 

 


 

print