Vytápění objektů teplovodními konvektory je moderním způsobem topení všude tam, kde potřebujeme rychlé vytopení místností s rozumnými náklady na spotřebovanou energii. Díky své konstrukci umožňují zbavit interiér nevzhledných radiátorů a zajistit celou užitnou plochu pro účely bydlení.

Teplovodní konvektory – účinné vytápění bez radiátorů

Teplovodní konvektory Teplovodní konvektory jsou otopná tělesa napojená nejčastěji pomocí rozvodů vytápění na ústřední topidlo, která využívají k ohřevu místností jevu zvaného konvekce, což je  cirkulace ohřátého vzduchu.

Podobně jako radiátory obsahují teplovodní konvektory výměník tepla, jímž protéká topná voda ohřívaná topidlem. Jsou ale konstruovány tak, že k ohřevu vzduchu dochází pouze uvnitř komory teplovodního konvektoru. Je maximálně potlačena sálavá složka otopného tělesa ve prospěch maximálního účinku pro ohřev vzduchu v komoře, kde dochází k vytlačování teplého vzduchu horním průduchem a nasávání studeného vzduchu spodním průduchem. 

V místnosti dochází k cirkulaci teplého vzduchu podíl stěn a stropu, chladný vzduch se vrací do konvektoru nad podlahou. Tím je ve srovnání s klasickými radiátory dosaženo podstatně rychlejšího ohřevu místnosti, kdy lze i vymrzlou místnost vytopit řádově za desítky minut. 

Teplovodní konvektory jsou na rozdíl od teplovzdušných konvektorů napojeny na systém vytápění složený z ústředního topidla a rozvodů tepla, což je činí náročnější na instalaci, zato vytápění teplovodními konvektory má neporovnatelně nižší provozní náklady než používání teplovzdušných konvektorů (které lze považovat za provozně nákladné elektrické přímotopy).

 

Rozdělení teplovodních konvektorů

 

Teplovodní nástěnné konvektoryTeplovodní konvektory dělíme podle umístění na 

Dále podle konstrukce dělíme teplovodní konvektory na 

 • Teplovodní konvektory bez ventilátoru – k cirkulaci teplého vzduchu dochází přirozeným oběhem bez použití ventilátoru
 • Teplovodní konvektory s ventilátorem – součástí konvektoru je ventilátor – používá se u konvektorů s velkým topným výkonem

 

 Teplovodní konvektory – jaké jsou výhody a nevýhody

 

Výhody

 • Rychlý ohřev místností – i vymrzlou místnost dovedou vytopit za desítky minut
 • Vysoká účinnost – díky cirkulaci teplého vzduchu je efekt ohřevu místnosti rychlý
 • Teplovodní konvektory mají řadu výhod pro vytápění
 • Malý objem topné vody – netrpí velkou tepelnou setrvačností jako radiátory
 • Efektivní regulace – malá tepelná setrvačnost a rychlý ohřev místnosti dovoluje ve spojení s prostorovým termostatem udržovat konstantní teplotu bez výkyvů
 • Snadná manipulace – nízká hmotnost teplovodních konvektorů znamená snadnou manipulaci při instalaci systému vytápění
 • Nízká teplota otopného tělesa – teplovodní konvektory Vás nespálí – i při velkém topném výkonu zůstávají na dotek teplé, nikoli horké
 • Možnost použití i ve vlhkých prostorách – výměník může být zhotoven z nerezového plechu
 • Estetické provedení – teplovodní konvektory se vyrábějí v provedeních, které lze esteticky dopasovat k existujícímu interiéru
 • Nejsou náročné na odběr elektrického proudu – k vytápění se nevyužívá elektrických topných článků
 • Neohrožují objekt nebezpečím požáru – na rozdíl od teplovzdušných konvektorů a elektrických přímotopů

Nevýhody

 • Topná tělesa se nesmějí zakrývat a používat například k sušení textilií

 

Dodáváme a montujeme teplovodní konvektory řady výrobců

Naši instalatéři provádějí montáže teplovodních konvektorů všech předních výrobců komponentů vytápění. S výběrem teplovodních konvektorů Vám rádi poradíme, doporučíme výrobce i prodejce, případně Vám dodáme teplovodní konvektory z našich skladů. Montujeme i teplovodní konvektory zakoupené zákazníky u jiných prodejců. Nabízíme prodej, dodávky a montáže teplovodních konvektorů zejména těchto značek :

 Výrobci teplovodních konvektorů

 

 

Montáže teplovodních konvektorů patří mezi odborné topenářské práce

Provádíme montáže teplovodních konvektorůZatímco výběr a nákup teplovodních konvektorů do interiéru je prováděn ve spolupráci se zákazníkem, vlastní montáže teplovodních konvektorů jsou již odbornou instalatérskou prací, k níž je potřeba patřičné vybavení a kvalifiace. Jedná se o topenářské práce na tlakovém zařízení, kterým jsou obvyklé rozvody vytápění . Neodborná montáž teplovodních konvektorů může způsobit nečekané závady v teplovodní sezóně, ale i havárie vytápění spojené s únikem velkého množství vody do interiéru. Proto je montáže teplovodních konvektorů vždy lepší svěřit odborné topenářské firmě. 

 


 

 Kontaktujte nás … 

 

TOPENÁŘSKÉ PRÁCE TELEFONICKY ONLINE

Potřebuji dohodnout

 • Prodej otopných těles
 • Montáže otopných těles
 • Servis otopných těles

otopná tělesa - telefonní linka 840840600

Odeslat poptávku na otopná tělesa

  

 

 

 Využijte poptávkový dotazník … obdržíte naši nabídku na teplovodní konvektory a související instalatérské práce

 Nezávazná poptávka na teplovodní konvektory 

 Poptávka zdarma na opravy rozvodů tepla

 

 


 

Proč teplovodní konvektory právě od nás …

Instalatér Ekomplex

 1. Naši topenáři procházejí pečlivým výběrem z hlediska kvality práce, spolehlivosti, odborných zkušeností, zručnosti a rychlosti provádění topenářských prací.
 2. Zajišťujeme práci desítkám vybraných odborníků a pracovních týmů z oborů topení – vytápění objektů v celé České republice.
 3. Pravidelně si prověřujeme spokojenost našich zákazníků s prací a vystupováním našich instalatérů vytápění.
 4. S pracovníky s negativními ohlasy zákazníků urychleně ukončujeme spolupráci a ponecháváme si jen tým odborníků složený z pracovníků s pozitivními referencemi.
 5. Naši instalatéři topení procházejí pravidelně školeními z oblasti bezpečnosti práce, vystupování se zákazníky a dodržování předepsaných pracovních postupů.
 6. Trvalý pokles cen topenářských prací – neustále zefektivňujeme ekonomické procesy i vlastní montáže teplovodních konvektorů
 7. Moderní přístup a inovace – zajímáme se o nové technologie, materiály a technologie a zavádíme je do pracovních procesů
 8. Růst kvality a spolehlivosti – aktivně vyhodnocujeme kvalitativní parametry naší práce a trvale zavádíme cesty ke zvýšení kvality

 

Naši instalatéři montují teplovodní konvektory kdekoli v ČR

Naši topenáři provedou kvalitně, rychle a levně montáže teplovodních konvektorů kdekoli v České republice. Realizujeme instalace teplovodních konvektorů a celých systémů vytápění v jednotlivých bytech i na velkých stavebních akcích velikosti supermarketů. Náš tým topenářů je schopen pružně reagovat na termíny instalatérských prací a jejich rozsah podle požadavků zákazníků a investorů.  

Vyberte si Vaše nejbližší instalatéry teplovodních konvektorů … 

Díky dobrému pokrytí Česka našimi topenáři Vám profesionálně, kvalitně, rychle a levně provedeme instalaci, opravy nebo rekonstrukci rozvodů vytápění bez ohledu na místo Vašeho bydliště / firmy. 


Požádejte ještě dnes o cenovou nabídku topenářských prací

 

 

 


 

print