Trubkové radiátory jsou otopná tělesa, které sice nevynikají tepelnou účinností, zato mohou být natvarována do mnoha praktických a relativně estetických obrazců a využívána například na sušení mokrých věcí. Považujeme je spíše za doplňková otopná tělesa, k nimž by měly být v místnosti přidány ještě radiátory s vyšší hodnotou výhřevnosti.

Trubková otopná tělesa – praktické trubkové radiátory nejen do koupelen

Trubková otopná tělesaTrubková otopná tělesa jsou radiátory nejrůznějších tvarů tvořenými sestavou trubek. Podstatou trubkových radiátorů jsou rozvodné a sběrné komory, navzájem spojené sestavou trubek menších průřezů. Trubky mají kruhový nebo jiný průřez. Obvykle se tento druh radiátorů nepoužívá jako jediné otopné těleso v místnosti, ale doplňuje jiná tepelně účinná tělesa. Je potřeba počítat s tím, že ve srovnání například s článkovými radiátory mají trubková otopná tělesa jen 30% účinnost, nejsou-li navíc zakryta vysoušenými textiliemi.

Kde se vyplatí trubkové radiátory

Důvodem k umístění trubkových otopných těles je obvykle doplňkové zateplení částí místností vzdálených od hlavních radiátorů, interiérových nik nebo zákoutí, v nichž nedochází k přirozené cirkulaci teplého vzduchu, anebo častěji potřeba sušení ručníků, osušek, utěrek nebo mokrého oblečení. Své místo najdou trubkové radiátory nejen v koupelnách, ale i v horských chatách nebo bazénech, kde je častá potřeba sušení mokrých textilií. 

 

Trubkové radiátory mají uspořádání trubek do tvarů

 • meandru 
 • registru s vodorovnými trubkami
 • registru se svislými trubkami
 • kombinované

 

Koupelnové radiátory – topné žebříky jsou hitem moderních koupelen

Nejčastějším použitím trubkových radiátorů jsou tzv. koupelnové radiátory , známé také jako topné žebříky. Koupelnová otopná tělesa kromě funkce vytápění koupelny slouží k sušení ručníků a osušek. Napojují se na systém vytápění založený na proudění topného média, nebo se prodávají jako nezávislé elektrické koupelnové radiátory vybavené elektrickým topným tělesem. 

Koupelnové radiátoryVelkou výhodou je, když jsou u koupelnového žebříku obě technologie kombinované – koupelnová otopná tělesa jsou v zimním období zahřívána topným médiem v systému vytápění domu a v létě přecházejí na ohřev elektrickým proudem, což je činí nezávislými na topné sezóně. V zimě dochází napojením koupelnových radiátorů na systém vytápění k významným úsporám za elektrický proud a navíc ke zlepšení vytápění koupelny, v niž lidé obvykle uvítají větší teplotu než v ostatních místnostech bytu. V létě pak není potřeba kvůli vysušení osušek a ručníků topit v celém bytě. 

Trubkové radiátory napájené elektrickým proudem mohou být opatřeny teplotním spínačem, který udržuje v koupelně stálou teplotu. Ve spojení s programátorem je pak možné nastavit vytopení koupelny na určitou hodinu.

Pro zamezení koroze nejsou na trubových radiátorech obvykle patrné svary a švy. 

Koupelnové žebříky Koupelnové radiátory lze nakoupit z různých materiálů

Levné koupelnové žebříky se vyrábějí v bílé barvě z ocelových trubek, přičemž barva je na trubkách nanesena jako smalt nebo komaxit.

O něco dražší jsou ocelové koupelnové žebříky v jiných barvách.  

Drahá trubková otopná tělesa lze koupit vyrobená z nerezové oceli, z chromu, nebo dokonce ze skla či kombinací uvedených materiálů. 

 Výhody trubkových otopných těles

 • Vhodná jako doplňková otopná tělesa pro zvýšení teploty v místnostech
 • Vhodná pro sušení mokrých textilií
 • Vhodná pro načasované vytopení místností nezávislé na topení ve zbytku objektu
 • Možnost výběru z mnoha tvarů, velikostí, bartev, materiálů a provedení

 

 

Montáže trubkových topných těles patří mezi odborné topenářské práce

Provádíme montáže trubkových radiátorů a trubkových topných tělesZatímco výběr a nákup trubkových topných těles do interiéru je prováděn ve spolupráci se zákazníkem, vlastní montáže trubkových topných těles jsou již odbornou instalatérskou prací, k níž je potřeba patřičné vybavení a kvalifiace. Jedná se o topenářské práce na tlakovém zařízení, kterým jsou obvyklé rozvody vytápění založené na oběhu ohřáté vody v topení. Neodborná montáž trubkových topných těles může způsobit nejen nečekané závady v topné sezóně, ale v horším případě i havárie vytápění spojené s únikem velkého množství vody do interiéru. Proto je montáže trubkových radiátorů vždy lepší svěřit odborné topenářské firmě. 

 


Dodáváme a montujeme trubková otopná tělesa a radiátory řady výrobců

Naši instalatéři provádějí montáže trubkových otopných těles (trubkových radiátorů) všech předních výrobců komponentů vytápění. S výběrem trubkových otopných těles Vám rádi poradíme, doporučíme výrobce i prodejce, případně Vám dodáme trubkové radiátory z našich skladů. Montujeme i trubkové radiátory zakoupení zákazníky u jiných prodejců. Nabízíme prodej, dodávky a montáže trubkových otopných těles zejména těchto značek : Výrobci trubkových koupelnových otopných těles a radiátorů

 

S výběrem a dodáním trubkových topných těles pomohou naši topenáři

Doporučujeme výběr typů a výkonu trubkových topných těles nechat na dodavateli vytápění – parametry trubkových topných těles musejí odpovídat tepelné kapacitě vytápěných místností, jejich tvaru a dispozicím interiéru. V návaznosti na počet a výkon trubkových topných těles pak přichází návrh rozvodů tepla a až úplně nakonec výběr centrálního topidla (s výjimkou přímotopů, kde se s lokálním topidlem nepočítá).  V neposlední řadě jsou důležitá i estetická hlediska trubkových radiátorů, která naši topenáři konzultují vždy dopředu se zákazníkem. 

 


 

 Kontaktujte nás … 

 

TOPENÁŘSKÉ PRÁCE TELEFONICKY ONLINE

Potřebuji dohodnout

 • Prodej otopných těles
 • Montáže otopných těles
 • Servis otopných těles

otopná tělesa - telefonní linka 840840600

Odeslat poptávku na otopná tělesa

  

 

 

 Využijte poptávkový dotazník … obdržíte naši nabídku na trubková otopná tělesa a související instalatérské práce

 Nezávazná poptávka na trubková otopná tělesa 

 Poptávka zdarma na opravy rozvodů tepla

 

 


 

Proč trubková otopná tělesa právě od nás …

Instalatér Ekomplex

 1. Naši topenáři procházejí pečlivým výběrem z hlediska kvality práce, spolehlivosti, odborných zkušeností, zručnosti a rychlosti provádění topenářských prací.
 2. Zajišťujeme práci desítkám vybraných odborníků a pracovních týmů z oborů topení – vytápění objektů v celé České republice.
 3. Pravidelně si prověřujeme spokojenost našich zákazníků s prací a vystupováním našich instalatérů vytápění.
 4. S pracovníky s negativními ohlasy zákazníků urychleně ukončujeme spolupráci a ponecháváme si jen tým odborníků složený z pracovníků s pozitivními referencemi.
 5. Naši instalatéři topení procházejí pravidelně školeními z oblasti bezpečnosti práce, vystupování se zákazníky a dodržování předepsaných pracovních postupů.
 6. Trvalý pokles cen topenářských prací – neustále zefektivňujeme ekonomické procesy i vlastní trubková otopná tělesa
 7. Moderní přístup a inovace – zajímáme se o nové technologie, materiály a technologie a zavádíme je do pracovních procesů
 8. Růst kvality a spolehlivosti – aktivně vyhodnocujeme kvalitativní parametry naší práce a trvale zavádíme cesty ke zvýšení kvality

 

Naši instalatéři montují trubková otopná tělesa kdekoli v ČR

Naši topenáři provedou kvalitně, rychle a levně montáže trubkových topných těles kdekoli v České republice. Realizujeme instalace trubkových topných těles a celých systémů vytápění v jednotlivých bytech i na velkých stavebních akcích velikosti supermarketů. Náš tým topenářů je schopen pružně reagovat na termíny instalatérských prací a jejich rozsah podle požadavků zákazníků a investorů.  

Vyberte si Vaše nejbližší instalatéry topení … 

Díky dobrému pokrytí Česka našimi topenáři Vám profesionálně, kvalitně, rychle a levně provedeme instalaci, opravy nebo rekonstrukci rozvodů vytápění bez ohledu na místo Vašeho bydliště / firmy. 


Požádejte ještě dnes o cenovou nabídku topenářských prací

 

 

 


print