Přenosné přímotopy jsou velkou skupinou přímotopných topidel různých konstrukcí a pracujících na různých principech, které spojuje jejich hlavní výhoda – přenosnost a možnost pohotového uvedení do provozu téměř kdekoli a kdykoli je potřeba. Této hlavní výhodě jsou podřízeny ostatní nevýhody přenosných topidel.

Přenosné přímotopy – teplo rychle, kdekoli, kdykoli …

Potřebujete občas zatopit v místnostech, kde nemáte zavedeny rozvody tepla od centrálních topidel ? Použijte přenosné přímotopy

Vrátili jste se z dovolené a nechcete doma hodinu mrznout, než Vám centrální kotel ohřeje radiátory a pak další hodinu, než se ohřeje v místnosti vzduch ? Použijte přenosné přímotopy.

Přenosné přímotopy zajistí Váš komfort kdykoli a kdekoliJe Vám zima po vystoupení z vyhřáté vany s teplou vodou a nechcete kvůli tomu vytápět celý byt na 30 stupňů ? Použijte přenosný přímotop, který Vám koupelnu vyhřeje za pár minut.

Chcete mít na chatě teplo vždy když na ni s rodinou přijedete a nemáte hodného souseda, který Vám na zavolání zatopí ? Použijte přenosné přímotopy s dálkově ovládaným spínačem.

Sedíte s kamarády na terase dlouho do večera a po západu slunce začíná být zima ? Zatopte si přenosným přímotopem.

Provozujete dětský tábor a týden Vám proprší ? Přenosné přímotopy zajistí dětem a vedoucím teplo i při náhradním programu ve stanovém hangáru.

A co třeba večer doma u televize, když děti šly už spát pod peřinu, termostat vypnul na noc kotel a Vám začíná být chladno ? Pomohou přenosné přímotopy, zapnuté na pár minut v obývacím pokoji.

Přenosné přímotopy zajistí Vaše pohodlí kdykoli s minimálními náklady

Přenosné elektrické přímotopyPřenosné přímotopy jsou efektním a pohotovým řešením mnoha běžných situací, kdy potřebujete někde rychle zatopit nebo přitopit a nechcete na teplo čekat celou věčnost anebo kvůli tomu začít se stavebními pracemi. Ve spojení s dálkově ovládaným spínačem (například termostat programovaný SMS zprávou z Vašeho mobilního telefonu) zajistí, že vždy dojdete domů do teplého pokoje, na chatě zajistí chvilkový komfort i ve venkovní dřevěné kadibudce, zpříjemní pobyt doma, když na Vás jde chřipka a otřepe Vás zima, i venku při letním kempování. Přenosné přímotopy ocení také stavbaři pracující celodenně na stavbách i při nízkých venkovních teplotách.

Zjednodušeně řečeno – kdekoli se Vám nevyplatí vytápět topidly napojenými na centrální systémy vytápění, nebo když chcete mít někde na chvilku tepleji než požaduje zbytek rodiny, vyplatí se využít přenosné přímotopy.

Přenosné přímotopy – přehled technologií a typů

Přenosné přímotopy se vyrábějí v různých provedeních a liší se také principem výroby tepla. 

Elektrické přenosné přímotopy

Elektrické přímotopy jsou nejčastěji využívanou skupinou přímotopných mobilních topidel. Jejich podstatou je elektricky napájené topné těleso, Olejové radiátoryvyužívající jevu přímé přeměny elektrického proudu na teplo v topných odporových článcích. Podle principu přenosu tepla do místnosti se elektrické přenosné přímotopy dělí na další podskupiny topidel :

 • Elektrické přenosné konvektory – přenosné konvektory jsou vytápěcí tělesa využívající pro vytápění místností teplý vzduch ohřátý v konvektoru a vháněný do místnosti ventilátorem
 • Elektrické sálavé přímotopy – přenosné infrazářiče nebo topné panely využívající pro vytápění místnosti efektu sálání tepelných paprsků bez ventilátoru
 • Elektrické olejové radiátory – přenosná topidla obvykle vzhledu článkového radiátoru, naplněná olejem, který je ohříván topným článkem – vytápění využívá jak sálání, tak konvekčního proudění ohřátého vzduchu. Výhodou je jejich tepelná setrvačnost, mají však delší dobu náběhu podobně jako klasické radiátory.
 • Elektrické tepelné vysoušeče zdiva – přenosné elektrické teplomety určené především k vysoušení zvlhlého zdiva – jsou obvykle kombinovány s odvlhčovacím zařízením snižujícím vlhkost vzduchu.

Plynové přenosné přímotopy

Přenosné plynové přímotopy - terasové sálače teplaPřenosné plynové přímotopy jsou mobilní topidla určená k příležitostnému vytápění dobře větraných prostor, jako jsou probíhající stavby, stany, letní terasy restauračních zařízení nebo terasy rodinných domů. Podle použití dělíme přenosné plynové přímotopy do skupin :

Průmyslové plynové teplomety – mobilní topidla určená k dočasnému vytápění místností při probíhajících stavebních nebo průmyslových činnostech

Terasové sálače – Využívají se k vyhřívání teras a zahrádek restauračních zařízení, kde zajišťují tepelný komfort hostů a prodlužují období použitelnosti zahrádek a stanů do pozdních večerních hodin od jara do podzimu.

Naftové přenosné přímotopy

Naftové teplomety jsou přenosná přímotopná topidla spalující topnou naftu. Jejich hlavní výhodou je, že tyto agregáty zajistí spolehlivě teplo i v nejnáročnějších podmínkách, kde jiná topná zařízení selhávají. Využívají se na stavbách, k vytápění velkoprostorových stanů při masových akcích, k vytápění skleníků, ale i například v horských chatách nebo na polárních základnách. Prvořadý důraz se klade na spolehlivost a tepelný výkon při minimální spotřebě paliva. 

 

Jaké mají přenosné přímotopy výhody a nevýhody 

 

Elektrické přenosné přímotopy

Infra zářiče patří mezi oblíbená elektrická přenosná topidlaVýhody elektrických přenosných přímotopů

 • Nízké pořizovací náklady
 • Pohotovost použití
 • Rychlý topný efekt
 • Čistota provozu bez produkování spalin
 • Nízká hmotnost
 • Snadná regulace
 • Je možné je ovládat dálkově nebo programovat jejich provoz

Nevýhody elektrických přenosných přímotopů 

 • Nutnost dosahu elektrické zásuvky
 • Vysoká spotřeba elektrické energie

 

Plynové přenosné přímotopy

Plynové přímotopy mají svoje výhodyVýhody plynových přenosných přímotopů

 • Vysoká výhřevnost
 • Nezávislost na inženýrských sítích

Nevýhody plynových přímotopů

 • Nutnost přepravy a skladování paliva v těžkých tlakových lahvích
 • Nebezpečí výbuchu nebo otravy plynem
 • Nutnost pravidelných kontrol a revizí plynových zařízení
 • Nutnost odvětrávání vytápěných prostor

 

Naftové přenosné přímotopy

Naftové přenosné přímotopy zajistí teplo i na stavbáchVýhody naftových přenosných přímotopů

 • Vysoká spolehlivost
 • Vysoká výhřevnost
 • Palivo se nemusí přepravovat a skladovat v tlakových lahvích
 • Nepotřebují inženýrské sítě

Nevýhody naftových přenosných přímotopů

 • Vysoká hlučnost a hmotnost
 • Nutnost odvodu spalin
 • Potřeba zásobování palivem
 • Výbušnost a hořlavost paliva

 

Dodáváme a instalujeme přenosné přímotopy řady výrobců

Naši instalatéři provádějí instalace přenosných přímotopů (tepelných přímotopů) všech předních výrobců komponentů vytápění. S výběrem přenosných přímotopů Vám rádi poradíme, doporučíme výrobce i prodejce, případně Vám dodáme přenosné přímotopy z našich skladů. Montujeme i přenosné přímotopy zakoupené zákazníky u jiných prodejců. Nabízíme prodej, dodávky a instalace přenosných přímotopů zejména těchto značek :

 Výrobci přenosných přímotopů

 

 

 


 

 Kontaktujte nás … 

 

TOPENÁŘSKÉ PRÁCE TELEFONICKY ONLINE

Potřebuji dohodnout

 • Prodej přímotopných těles
 • Montáže přímotopných těles
 • Servis přímotopných těles

přímotopná tělesa - telefonní linka 840840600

Odeslat poptávku na přímotopná tělesa

  

 

 

 Využijte poptávkový dotazník … obdržíte naši nabídku na přenosné přímotopy a související instalatérské práce

 Nezávazná poptávka na přenosné přímotopy 

 Poptávka zdarma na opravy rozvodů tepla

 

 


 

Proč přenosné přímotopy právě od nás …

Instalatér Ekomplex

 1. Naši topenáři procházejí pečlivým výběrem z hlediska kvality práce, spolehlivosti, odborných zkušeností, zručnosti a rychlosti provádění topenářských prací.
 2. Zajišťujeme práci desítkám vybraných odborníků a pracovních týmů z oborů topení – vytápění objektů v celé České republice.
 3. Pravidelně si prověřujeme spokojenost našich zákazníků s prací a vystupováním našich instalatérů vytápění.
 4. S pracovníky s negativními ohlasy zákazníků urychleně ukončujeme spolupráci a ponecháváme si jen tým odborníků složený z pracovníků s pozitivními referencemi.
 5. Naši instalatéři topení procházejí pravidelně školeními z oblasti bezpečnosti práce, vystupování se zákazníky a dodržování předepsaných pracovních postupů.
 6. Trvalý pokles cen topenářských prací – neustále zefektivňujeme ekonomické procesy i vlastní instalace přenosných přímotopů
 7. Moderní přístup a inovace – zajímáme se o nové technologie, materiály a technologie a zavádíme je do pracovních procesů
 8. Růst kvality a spolehlivosti – aktivně vyhodnocujeme kvalitativní parametry naší práce a trvale zavádíme cesty ke zvýšení kvality

 

Naši instalatéři instalují přenosné přímotopy kdekoli v ČR

Naši topenáři provedou kvalitně, rychle a levně instalace přenosných přímotopů kdekoli v České republice. Realizujeme instalace přenosných přímotopů a celých systémů vytápění v jednotlivých bytech i na velkých stavebních akcích velikosti supermarketů. Náš tým topenářů je schopen pružně reagovat na termíny instalatérských prací a jejich rozsah podle požadavků zákazníků a investorů.  

Vyberte si Vaše nejbližší instalatéry přenosných přímotopů … 

Díky dobrému pokrytí Česka našimi topenáři Vám profesionálně, kvalitně, rychle a levně provedeme instalaci, opravy nebo rekonstrukci rozvodů vytápění bez ohledu na místo Vašeho bydliště / firmy. 


Požádejte ještě dnes o cenovou nabídku topenářských prací

 

 

 


 

print