Vytápění místností nástěnnými konvektory je moderní alternativou pro vytápění klasickými radiátory. Oproti radiátorům zajistí nástěnné topné konvektory rychlejší a rovnoměrnější vytápění místností, menší riziko popálení a nižší náklady na topení v topné sezóně.

Nástěnné topné konvektory s výhodou nahradí zastaralé radiátory

Nástěnné topné konvektoryNástěnné topné konvektory jsou podobně jako článkové radiátory   otopná tělesa připevněná napevno na zdi, která buďto rozvody vytápění propojují systémem trubek na ústřední topidlo, anebo jsou konstruovány jako samostatné nezávislé přímotopy. Narozdíl od klasických radiátorů ale využívají k ohřevu místností především jevu zvaného konvekce, což je samovolná nebo nucená cirkulace ohřátého vzduchu.

Podobně jako radiátory obsahují nástěnné konvektory výměník tepla, kterým protéká topná kapalina ohřívaná topidlem, případně jsou konvektory zahřívány nezávislým topným tělesem. Konstrukce ale zajišťuje, že ohřev vzduchu probíhá pouze uvnitř komory nástěnného konvektoru, kde ohřátý teplý vzduch je vyfukován horním průduchem a zároveň dochází k nasávání studeného vzduchu spodním průduchem. 

V místnosti, kterou vytápí nástěnné konvektory, dochází k cirkulaci teplého vzduchu hlavně podél stěn a stropu, chladný vzduch se pak vrací do konvektoru spodním průduchem nad podlahou. Takto je ve srovnání s klasickými radiátory dosaženo výrazně rychlejšího ohřevu místnosti a i vymrzlou místnost lze vytopit řádově za desítky minut. 


 

Rozdělení nástěnných topných konvektorů

 

Teplovodní nástěnné konvektoryNástěnné konvektory dělíme podle umístění na 

Dále podle konstrukce dělíme nástěnné topné konvektory na 

 • Nástěnné konvektory bez ventilátoru – k cirkulaci teplého vzduchu dochází přirozeným oběhem bez použití ventilátoru
 • Nástěnné konvektory s ventilátorem – součástí konvektoru je ventilátor – používá se u konvektorů s velkým topným výkonem

 

 Nástěnné konvektory – jaké jsou výhody a nevýhody

 

Výhody

 • Rychlý ohřev místností – i vymrzlou místnost dovedou vytopit za desítky minut
 • Vysoká účinnost – díky cirkulaci teplého vzduchu je efekt ohřevu místnosti rychlý
 • Teplovzdušné nástěnné konvektory mají řadu výhod pro vytápění
 • Malý objem topné vody – netrpí velkou tepelnou setrvačností jako radiátory
 • Efektivní regulace – malá tepelná setrvačnost a rychlý ohřev místnosti dovoluje ve spojení s prostorovým termostatem udržovat konstantní teplotu bez výkyvů
 • Snadná manipulace – nízká hmotnost nástěnných konvektorů znamená snadnou manipulaci při instalaci systému vytápění
 • Nízká teplota otopného tělesa – nástěnné konvektory Vás nespálí – i při velkém topném výkonu zůstávají na dotek teplé, nikoli horké
 • Možnost použití i ve vlhkých prostorách – výměník může být zhotoven z nerezového plechu
 • Estetické provedení – nástěnné konvektory se vyrábějí v provedeních, které lze esteticky dopasovat k existujícímu interiéru

Nevýhody

 • Topná tělesa se nesmějí zakrývat a používat například k sušení textilií

 

Dodáváme a montujeme nástěnné konvektory řady výrobců

Naši instalatéři provádějí montáže nástěnných  konvektorů všech předních výrobců komponentů vytápění. S výběrem nástěnných konvektorů Vám rádi poradíme, doporučíme výrobce i prodejce, případně Vám dodáme nástěnné konvektory z našich skladů. Montujeme i nástěnné konvektory zakoupené zákazníky u jiných prodejců. Nabízíme prodej, dodávky a montáže nástěnných  konvektorů zejména těchto značek :

 Výrobci nástěnných konvektorů

 

 

Montáže nástěnných konvektorů patří mezi odborné topenářské práce

Provádíme montáže nástěnných konvektorůZatímco výběr a nákup nástěnných konvektorů do interiéru je prováděn ve spolupráci se zákazníkem, vlastní montáže nástěnných konvektorů jsou již odbornou instalatérskou prací, k níž je potřeba patřičné vybavení a kvalifiace. Jedná se zejména u teplovodních nástěnných konvektorů o topenářské práce na tlakovém zařízení, kterým jsou obvyklé rozvody vytápění . Neodborná montáž nástěnných konvektorů může způsobit nečekané závady v topné sezóně, ale i havárie vytápění spojené s únikem velkého množství vody do interiéru. Proto je montáže nástěnných konvektorů vždy lepší svěřit odborné topenářské firmě. 

 


 

 Kontaktujte nás … 

 

TOPENÁŘSKÉ PRÁCE TELEFONICKY ONLINE

Potřebuji dohodnout

 • Prodej otopných těles
 • Montáže otopných těles
 • Servis otopných těles

otopná tělesa - telefonní linka 840840600

Odeslat poptávku na otopná tělesa

  

 

 

 Využijte poptávkový dotazník … obdržíte naši nabídku na nástěnné konvektory a související instalatérské práce

 Nezávazná poptávka na nástěnné konvektory 

 Poptávka zdarma na opravy rozvodů tepla

 

 


 

Proč nástěnné konvektory právě od nás …

Instalatér Ekomplex - nástěnné konvektory na klíč

 1. Naši topenáři procházejí pečlivým výběrem z hlediska kvality práce, spolehlivosti, odborných zkušeností, zručnosti a rychlosti provádění topenářských prací.
 2. Zajišťujeme práci desítkám vybraných odborníků a pracovních týmů z oborů topení – vytápění objektů v celé České republice.
 3. Pravidelně si prověřujeme spokojenost našich zákazníků s prací a vystupováním našich instalatérů vytápění.
 4. S pracovníky s negativními ohlasy zákazníků urychleně ukončujeme spolupráci a ponecháváme si jen tým odborníků složený z pracovníků s pozitivními referencemi.
 5. Naši instalatéři topení procházejí pravidelně školeními z oblasti bezpečnosti práce, vystupování se zákazníky a dodržování předepsaných pracovních postupů.
 6. Trvalý pokles cen topenářských prací – neustále zefektivňujeme ekonomické procesy i vlastní montáže nástěnných konvektorů
 7. Moderní přístup a inovace – zajímáme se o nové technologie, materiály a technologie a zavádíme je do pracovních procesů
 8. Růst kvality a spolehlivosti – aktivně vyhodnocujeme kvalitativní parametry naší práce a trvale zavádíme cesty ke zvýšení kvality

 

Naši instalatéři montují nástěnné konvektory kdekoli v ČR

Naši topenáři provedou kvalitně, rychle a levně montáže nástěnných konvektorů kdekoli v České republice. Realizujeme instalace nástěnných konvektorů a celých systémů vytápění v jednotlivých bytech i na velkých stavebních akcích velikosti supermarketů. Náš tým topenářů je schopen pružně reagovat na termíny instalatérských prací a jejich rozsah podle požadavků zákazníků a investorů.  

Vyberte si Vaše nejbližší instalatéry nástěnných konvektorů … 

Díky dobrému pokrytí Česka našimi topenáři Vám profesionálně, kvalitně, rychle a levně provedeme instalaci, opravy nebo rekonstrukci rozvodů vytápění bez ohledu na místo Vašeho bydliště / firmy. 


Požádejte ještě dnes o cenovou nabídku topenářských prací

 

 

 


 

print