Skončilo léto s ním i vysoké teploty a o svou vládu se pomalu hlásí podzim. Teplota klesá nejen venku, ale i u nás doma. A v tuto chvíli začíná topná sezóna. Aby vše v jejím průběhu proběhlo hladce měli bychom připravit topení na zimu nejen servisem plynového kotle, ale kontrolou komínu a v neposlední řadě i kontrolou radiátorů.

Plynový kotel:

Na základě doporučení výrobců jsme povinni se o kotel starat pravidelnou servisní prohlídkou, kterou bychom měli provádět před každou topnou sezónou. Kotel kontroluje SERVISNÍ TECHNIK, který kromě kontroly, seřízení a vyčištění kotle změří i spalinové cesty. Na základě provedeného servisu vydává servisní protokol. Pozor si musíme dávat, je-li kotel v záruce, v tomto případě smí servis provádět pouze servisní technik dané značky kotle, který má od výrobce kotle oprávnění servisovat kotle v záruční době. Bude-li zuruční kotel servisován technikem, který toto oprávnění nemá, zákazník přichází o záruku. Pozáruční kotle může servisovat „jakýkoliv“ technik plynových zařízení. Pozáruční servis již není vázán značkou ani technikem se záručním oprávněním.

Kontrola komína:

Kominík má každý rok provézt kontrolu komínu. V případě kondenzačních plynových kotlů je to 1x za 2 roky. Vždy u kontroly komínu vystaví protokol o kontrole.

Radiátory:

Pozornost bychom měli také věnovat radiátorům. Ty je dobré, před topnou sezónou nejen odvzdušnit, ale také zkontrolovat jejich stav, opravit případné koroze a vyměnitnefunkční ventily.

Všechny tyto kontroly nám v zimě ušetří nemalé starosti a my si můžeme v klidu užívat studené deštivé dny v teple domova.

Potřebujete-li pomoci se servisem plynového kotle či topenářskými pracemi, naši topenáři i servisní technici Vám rádi a ochotně pomohou.