Jak na vytápění koupelen

Autor příspěvku Administrator (admin) na 04.30.2012
Články z oboru topení a systémy vytápění >>

Jednou z možností je klasický systém ústředního vytápění. Podle výběru topidla můžeme topit plynem, elektřinou i tuhými palivy. Z hlediska designu koupelny je důležité se při výběru topení zaměřit na koupelnová otopná tělesa. Záleží i na jejich tvaru a vybraném materiálu. Na českém trhu lze zakoupit radiátory ocelové, hliníkové, litinové, chromované a měděné.

Jaká otopná tělesa do koupelny

  • Do koupelny je nejlepší vybírat radiátory měděné, i když můžete samozřejmě zvolit jakýkoli jiný. Měděný radiátor je asi dvakrát dražší, než klasický s ocelovým topným tělesem, ale na druhou stranu se honosí výbornou topnou vlastnosti a delší životností.
  • Litinové radiátory také vydrží dlouhá léta, mají ale vysokou tepelnou kapacitu, dlouho se rozehřívají, a tak se jejich využití v koupelnách moc nedoporučuje. Hliníkové radiátory ušetří finanční prostředky za provoz vytápění díky jejich dobré tepelné vodivosti a nenáchylnosti ke korozi – krátce po zažehnutí kotle dojde k očekávanému vytopení koupelny .

Jaký si vybrat tvar otopného tělesa do koupelny

Výběr designu koupelnového radiátoru je samozřejmě jen na zákazníkovi. Za zmínku stojí moderní trubkové radiátory, tzv. topné žebříky, které zajišťují nejen přenos tepla do koupelny, ale umožňují navíc i sušení prádla. Na topném žebříku si můžeme usušit ručníky či prádlo na druhý den, a nebudeme muset díky tomu vytahovat sušák nebo chodit s prádlem do sušárny či na půdu. Jakou si zvolíte barvu otopného tělesa je na zákazníkovi, vždy by ale barva měla ladit s dalším vybavením koupelny pro dobrý pocit z bydlení a koupelny.

Vybavení koupelny si můžete zakoupit na www.eko-domov.cz.

Autor: Expert-na-seo.cz

Poslední změna: 04.24.2014 na 14:44:57

Zpět
print