Topenáři EKOMPLEX

Otopná tělesa trubková - koupelnové trubkové radiátoryKontaktujte nás

 1. Zeptejte se
 2. Spočítáme
 3. Odpovíme

Naši topenáři Česká republika

Praha
- Středočeský kraj
Brno
- Jihomoravský kraj
Ostrava
- Moravskoslezský kraj
Plzeň
- Plzeňský kraj
Karlovy Vary
- Karlovarský kraj
Olomouc
- Olomoucký kraj
Liberec
- Liberecký kraj
Ústí nad Labem
Ústecký kraj
České Budějovice
- Jihočeský kraj
Jihlava
- Kraj Vysočina
Hradec Králové
- Královéhradecký kraj
Pardubice
- Pardubický kraj
Zlín
- Zlínský kraj

 


Doporučujeme

Navštivte odkazy v sekci partnerské stránky.

Trubkové radiátory jsou otopná tělesa, které sice nevynikají tepelnou účinností, zato mohou být natvarována do mnoha praktických a relativně estetických obrazců a využívána například na sušení mokrých věcí. Považujeme je spíše za doplňková otopná tělesa, k nimž by měly být v místnosti přidány ještě radiátory s vyšší hodnotou výhřevnosti.

Trubková otopná tělesa - praktické trubkové radiátory nejen do koupelen

Trubková otopná tělesaTrubková otopná tělesa jsou radiátory nejrůznějších tvarů tvořenými sestavou trubek. Podstatou trubkových radiátorů jsou rozvodné a sběrné komory, navzájem spojené sestavou trubek menších průřezů. Trubky mají kruhový nebo jiný průřez. Obvykle se tento druh radiátorů nepoužívá jako jediné otopné těleso v místnosti, ale doplňuje jiná tepelně účinná tělesa. Je potřeba počítat s tím, že ve srovnání například s článkovými radiátory mají trubková otopná tělesa jen 30% účinnost, nejsou-li navíc zakryta vysoušenými textiliemi.

Kde se vyplatí trubkové radiátory

Důvodem k umístění trubkových otopných těles je obvykle doplňkové zateplení částí místností vzdálených od hlavních radiátorů, interiérových nik nebo zákoutí, v nichž nedochází k přirozené cirkulaci teplého vzduchu, anebo častěji potřeba sušení ručníků, osušek, utěrek nebo mokrého oblečení. Své místo najdou trubkové radiátory nejen v koupelnách, ale i v horských chatách nebo bazénech, kde je častá potřeba sušení mokrých textilií. 

 

Trubkové radiátory mají uspořádání trubek do tvarů

 • meandru 
 • registru s vodorovnými trubkami
 • registru se svislými trubkami
 • kombinované

 

Koupelnové radiátory - topné žebříky jsou hitem moderních koupelen

Nejčastějším použitím trubkových radiátorů jsou tzv. koupelnové radiátory , známé také jako topné žebříky. Koupelnová otopná tělesa kromě funkce vytápění koupelny slouží k sušení ručníků a osušek. Napojují se na systém vytápění založený na proudění topného média, nebo se prodávají jako nezávislé elektrické koupelnové radiátory vybavené elektrickým topným tělesem. 

Koupelnové radiátoryVelkou výhodou je, když jsou u koupelnového žebříku obě technologie kombinované - koupelnová otopná tělesa jsou v zimním období zahřívána topným médiem v systému vytápění domu a v létě přecházejí na ohřev elektrickým proudem, což je činí nezávislými na topné sezóně. V zimě dochází napojením koupelnových radiátorů na systém vytápění k významným úsporám za elektrický proud a navíc ke zlepšení vytápění koupelny, v niž lidé obvykle uvítají větší teplotu než v ostatních místnostech bytu. V létě pak není potřeba kvůli vysušení osušek a ručníků topit v celém bytě. 

Trubkové radiátory napájené elektrickým proudem mohou být opatřeny teplotním spínačem, který udržuje v koupelně stálou teplotu. Ve spojení s programátorem je pak možné nastavit vytopení koupelny na určitou hodinu.

Pro zamezení koroze nejsou na trubových radiátorech obvykle patrné svary a švy. 

Koupelnové žebříky Koupelnové radiátory lze nakoupit z různých materiálů

Levné koupelnové žebříky se vyrábějí v bílé barvě z ocelových trubek, přičemž barva je na trubkách nanesena jako smalt nebo komaxit.

O něco dražší jsou ocelové koupelnové žebříky v jiných barvách.  

Drahá trubková otopná tělesa lze koupit vyrobená z nerezové oceli, z chromu, nebo dokonce ze skla či kombinací uvedených materiálů. 

 Výhody trubkových otopných těles

 • Vhodná jako doplňková otopná tělesa pro zvýšení teploty v místnostech
 • Vhodná pro sušení mokrých textilií
 • Vhodná pro načasované vytopení místností nezávislé na topení ve zbytku objektu
 • Možnost výběru z mnoha tvarů, velikostí, bartev, materiálů a provedení

 

 

Montáže trubkových topných těles patří mezi odborné topenářské práce

Provádíme montáže trubkových radiátorů a trubkových topných tělesZatímco výběr a nákup trubkových topných těles do interiéru je prováděn ve spolupráci se zákazníkem, vlastní montáže trubkových topných těles jsou již odbornou instalatérskou prací, k níž je potřeba patřičné vybavení a kvalifiace. Jedná se o topenářské práce na tlakovém zařízení, kterým jsou obvyklé rozvody vytápění založené na oběhu ohřáté vody v topení. Neodborná montáž trubkových topných těles může způsobit nejen nečekané závady v topné sezóně, ale v horším případě i havárie vytápění spojené s únikem velkého množství vody do interiéru. Proto je montáže trubkových radiátorů vždy lepší svěřit odborné topenářské firmě. 

 


Dodáváme a montujeme trubková otopná tělesa a radiátory řady výrobců

Naši instalatéři provádějí montáže trubkových otopných těles (trubkových radiátorů) všech předních výrobců komponentů vytápění. S výběrem trubkových otopných těles Vám rádi poradíme, doporučíme výrobce i prodejce, případně Vám dodáme trubkové radiátory z našich skladů. Montujeme i trubkové radiátory zakoupení zákazníky u jiných prodejců. Nabízíme prodej, dodávky a montáže trubkových otopných těles zejména těchto značek : Výrobci trubkových koupelnových otopných těles a radiátorů

 

S výběrem a dodáním trubkových topných těles pomohou naši topenáři

Doporučujeme výběr typů a výkonu trubkových topných těles nechat na dodavateli vytápění - parametry trubkových topných těles musejí odpovídat tepelné kapacitě vytápěných místností, jejich tvaru a dispozicím interiéru. V návaznosti na počet a výkon trubkových topných těles pak přichází návrh rozvodů tepla a až úplně nakonec výběr centrálního topidla (s výjimkou přímotopů, kde se s lokálním topidlem nepočítá).  V neposlední řadě jsou důležitá i estetická hlediska trubkových radiátorů, která naši topenáři konzultují vždy dopředu se zákazníkem. 

 


 

 Kontaktujte nás ... 

 

TOPENÁŘSKÉ PRÁCE TELEFONICKY ONLINE

Potřebuji dohodnout

 • Prodej otopných těles
 • Montáže otopných těles
 • Servis otopných těles

otopná tělesa - telefonní linka 840840600

Odeslat poptávku na otopná tělesa

  

 

 

 Využijte poptávkový dotazník ... obdržíte naši nabídku na trubková otopná tělesa a související instalatérské práce

 Nezávazná poptávka na trubková otopná tělesa 

 Poptávka zdarma na opravy rozvodů tepla

 

 


 

Proč trubková otopná tělesa právě od nás ...

Instalatér Ekomplex

 1. Naši topenáři procházejí pečlivým výběrem z hlediska kvality práce, spolehlivosti, odborných zkušeností, zručnosti a rychlosti provádění topenářských prací.
 2. Zajišťujeme práci desítkám vybraných odborníků a pracovních týmů z oborů topení - vytápění objektů v celé České republice.
 3. Pravidelně si prověřujeme spokojenost našich zákazníků s prací a vystupováním našich instalatérů vytápění.
 4. S pracovníky s negativními ohlasy zákazníků urychleně ukončujeme spolupráci a ponecháváme si jen tým odborníků složený z pracovníků s pozitivními referencemi.
 5. Naši instalatéři topení procházejí pravidelně školeními z oblasti bezpečnosti práce, vystupování se zákazníky a dodržování předepsaných pracovních postupů.
 6. Trvalý pokles cen topenářských prací - neustále zefektivňujeme ekonomické procesy i vlastní trubková otopná tělesa
 7. Moderní přístup a inovace - zajímáme se o nové technologie, materiály a technologie a zavádíme je do pracovních procesů
 8. Růst kvality a spolehlivosti - aktivně vyhodnocujeme kvalitativní parametry naší práce a trvale zavádíme cesty ke zvýšení kvality

 

Naši instalatéři montují trubková otopná tělesa kdekoli v ČR

Naši topenáři provedou kvalitně, rychle a levně montáže trubkových topných těles kdekoli v České republice. Realizujeme instalace trubkových topných těles a celých systémů vytápění v jednotlivých bytech i na velkých stavebních akcích velikosti supermarketů. Náš tým topenářů je schopen pružně reagovat na termíny instalatérských prací a jejich rozsah podle požadavků zákazníků a investorů.  

Vyberte si Vaše nejbližší instalatéry topení ... 

Díky dobrému pokrytí Česka našimi topenáři Vám profesionálně, kvalitně, rychle a levně provedeme instalaci, opravy nebo rekonstrukci rozvodů vytápění bez ohledu na místo Vašeho bydliště / firmy. 


Požádejte ještě dnes o cenovou nabídku topenářských prací

 

 

 


print