Vytápění vhodné do dětských pokojů

Autor příspěvku Administrator (admin) na 04.29.2014
Články z oboru topení a systémy vytápění >>

Vhodné vytápění do dětského pokoje

Všichni, kteří mají malé dítě jistě přemýšlí, jak mu zajistit příjemný a bezpečný domov. Nejdůležitější je ochránit jej před úrazem. Proto je nezbytné, velmi dobře zvážit, jak bude dětský pokoj vytápěn. Děti ve svém pokoji tráví velmi mnoho času bez dozoru. Značné množství nehod a úrazů se dětem stává doma, protože děti nesedí v klidu na jednom místě, ale využívají ke hrám celý prostor. Vhodná volba vytápění do dětského pokoje zpříjemní dětem užívání a také zmenší nebezpečí jejich úrazu. Naše děti stojí za zvážení všech dostupných variant a typů vytápění.

Krbová kamna do dětských pokojů rozhodně nepatří!

Krbová kamna jsou krásnou dominantu místnosti a vydávají příjemné teplo, které dokáže interiér vyhřát velmi rychle, ale do pokojů pro děti jsou nevhodná. Krbová kamna a jiná sálavá otopná tělesa jsou pro děti velmi nebezpečná svou vysokou výhřevností. Děti se mohou popálit a poté jsou poznamenané na celý život. Krbová kamna jsou sice báječná a dominantní, ale také mohou svým sálavým teplem způsobovat suché nezdravé prostředí, které dětem neprospívá. Prachové částice se přepalují a vysušují vzduch. Pro správný vývoj dítě potřebuje bezpečné a také zdravé prostředí, kterého s krbovými kamny nedosáhnete.

Jaké jsou hlavní důvody proč krbová kamna do dětského pokoje nedávat?

  • vysoká pravděpodobnost popálení
  • nebezpečí úrazu při pádu
  • nevhodné suché prostředí

S vytápěním se obraťte na odborníky

Pokud si nejste s výběrem jisti, poraďte se se zkušenými topenáři, kteří vám pomohou vybrat nejen vhodný typ vytápění do dětského pokoje, ale dokáží jej také zkombinovat se stávajícím systémem vytápění domácnosti. Ideálním typem nejen do dětských pokojů je podlahové vytápění. Jeho fungování a provoz vám topenáři podrobně vysvětlí a pomohou celý projekt zrealizovat.

Dokonalé podlahové vytápění

Podlahové vytápění je ideálním řešením z různých úhlů pohledu. Nikomu, ani dítěti, nehrozí žádné nebezpečí – žádná možnost popálení nebo úrazu a dokonce ani nezdravé prostředí. Podlahové vytápění lze napojit na různé zdroje tepla, na kotle, tepelná čerpadla i solární panely, na krby a nebo přímo na elektřinu. Podlahové vytápění může být přímotopné nebo akumulační. Tento typ vytápění dokáže rovnoměrně rozložit teplotu po celé místnosti a tím se teplo stává velmi příjemným. Děti si mohou hrát na zemi a od podlahy jim není zima.

Při rozhodování je důležitým faktorem bezpečnost a také efektivita vytápění. Nebojte se obrátit na odborníky na vytápění a nechte si vysvětlit všechny možné způsoby a alternativy. Pro dětský pokoj vyberte tu nejlepší variantu, kterou by mohlo být podlahové vytápění.

Poslední změna: 04.29.2014 na 20:33:41

Zpět
print