Alternativní zdroje vytápění

Autor příspěvku Administrator (admin) na 05.07.2014
Články z oboru topení a systémy vytápění >>

 

Různé druhy alternativních topidel jsou nezávislými zdroji vytápění, které se většinou používají jako topidla doplňková. Mezi velmi žádaná alternativní topidla náleží tepelná čerpadla a také solární vytápění.


Tepelná čerpadla jsou zaručenou úsporou nákladů

Tepelná čerpadla jsou ekologickými alternativními zdroji vytápění a ukazují jednu z možností, jak ušetřit značnou část provozních nákladů na domácnost. Tepelné čerpadlo pracuje na principu použití odlišných teplot v různých vrstvách vody, země a vzduchu. Tepelná čerpadla jsou jedním z nejspolehlivějších alternativních topidel a nejenom z toho důvodu je najdeme ve stále vyšším počtu novostaveb i rekonstruovaných domů. A jaké hlavní přednosti má tepelné čerpadlo? V prvé řadě je to úplná nezávislost na dodávce paliva. Mimo vytápění se mohou tepelná čerpadla využít i k ochlazování interiéru, což snižuje náklady také na klimatizaci. Tepelná čerpadla jsou ekologická, protože se jejich používáním neprodukují žádné zplodiny. Vybrat si můžeme ze čtyř typů tepelných čerpadel, pracující na principu země-voda, voda-voda, voda-vzduch a vzduch vzduch. První údaj označuje zdroj tepla a druhý teplosměnné médium.

 

Solární vytápění je maximálně ekologickým řešením

Jinou alternativní možností je vytápění pomocí solárních panelů. Solární vytápění má několik předností a tou nejdůležitější je jeho ekologičnost. Solární vytápění ničím životní prostředí nezatěžuje, ať už bychom zohlednili prvotní získávání surovin a nebo přímou spotřebu energie. Stejnětak jako u tepelných čerpadel je hlavním důvodem pro pořízení solárního vytápění zvýšení úspor na provoz domácnosti. Solární vytápění umožňuje ušetřit více než osmdesát procent nákladů na ohřev teplé užitkové vody a topení. Solární vytápění má několik forem a záleží na vámi zvolené technologii. Vybrat si můžete teplovzdušné, kapalinové a fotovoltaické solární vytápění. Solární vytápění slouží zpravidla jako druhotný zdroj tepla, ale můžete jej využít také jako zdroj základní.

 

Topenářské práce od profesionálů

Tak jako u konzervativních způsobů vytápění, je i u toho alternativního zárukou spolehlivého fungování odborně a kvalitně provedená instalace. Zkušení topenáři provádí nejen klasické topenářské práce, ale orientují se také v oblasti alternativních způsobů vytápění. Topenářské práce zahrnují tepelná čerpadla a solární vytápění, ale i ekologické kotle či kamna a další přírodu neohrožující způsoby vytápění. Pokud tedy hledáte spolehlivý a ekologický způsob vytápění, obraťte se s důvěrou na zkušené topenáře a instalatéry, kteří vám nejen pomohou vybrat vhodnou alternativu, ale také vám ji profesionálně nainstalují a uvedou do provozu.

Poslední změna: 05.07.2014 na 14:55:17

Zpět
print